• UCZYĆ SIĘ NAPRAWDĘ WARTO – WYCIECZKA NAGRODOWA

W ostatnich dniach wakacji – 23 i 24 sierpnia -   najlepsi uczniowie klas IV – VIII  szkoły podstawowej  uczestniczyli w wycieczce nagrodowej Wójta Gminy Szydłowo w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Szydłowo.

Dwudniowa wycieczka do Wrocławia oraz parku rozrywki Energylandia w Zatorze dostarczyła dwudziestu dziewięciu jej uczestnikom wiele wrażeń i emocji.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie spacerowali najpiękniejszymi uliczkami Wrocławia, podziwiali Ostrów Tumski z Katedrą, zabytkowe kamieniczki, Most Tumski, Wyspę Piasek z bulwarem widokowym, gmachy Ossolineum oraz wrocławski Rynek.

Nie lada atrakcją okazał się również wypoczynek w ośrodku Zatorek  w luksusowych sześcioosobowych domkach.

Drugi dzień wycieczki przeznaczony był na szaleństwo w parku rozrywki Energylandia. Radości i emocji kolejne atrakcje parku dostarczyły w ogromnych ilościach.

Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów z postanowieniem, że dołożą wszelkich starań, by za rok znowu wziąć udział w wycieczce nagrodowej.

red.: J. Świderska, A. Andrzejczak