• Aktualności

      • Aktualności

            • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

              21 marca 2024r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Do konkursu zgłosiło się 71 uczniów, w tym 23 z klas II - III SP oraz 48 z klas IV - VIII. Klasy II zmagały się z testem o nazwie ŻACZEK, klasy III i IV z testem MALUCH, klasy V i VI z testem BENIAMIN a klasy VII i VIII z testem KADET. Na rozwiązanie arkusza każdy uczestnik miał 75 minut.

              Na wyniki konkursu będziemy musieli trochę poczekać. Jak tylko je otrzymamy, zaraz Was poinformujemy.

              Od organizatora konkursu każdy uczestnik w nagrodę za trudy i znoje otrzymał grę logiczną TANGRAM CHIŃSKI, natomiast Rada Rodziców na osłodę ufundowała dla każdego pączka oraz soczek, za co serdecznie dziękujemy.

              Gratulujemy przyszłym zwycięzcom.

               

              red.: A. Andrzejczak, M. Bartosińska

               

            • WIOSNA W OGRÓDKU

              21 marca w naszej szkole mieliśmy okazję powitać wiosnę w niezwykle kreatywny sposób. Uczennice klasy VI b pod opieką pani Anety Kalczyńskiej przygotowały wyjątkowe przedstawienie pt. "Wiosna w ogródku". Zostało ono zaprezentowane zarówno przedszkolakom, jak i uczniom klas I-III. Podczas przedstawienia nasi uczniowie mogli delektować się nie tylko scenkami, ale także pięknymi piosenkami o wiośnie, które zostały wykonane przez uczestników.

              Całe wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze, a zaangażowanie uczniów w przygotowanie i wykonanie przedstawienia było godne podziwu. To doskonały sposób na rozpoczęcie nowego sezonu i zjednoczenie społeczności szkolnej w radosnym świętowaniu nadejścia wiosny.

               

              red.: A. Kalczyńska

               

            • CIEKAWA LEKCJA GEOGRAFII

              Uczniowie klasy VIII na lekcji geografii w artystyczny sposób wyrazili jak chronić naszą planetę. Pracując w grupach przedstawili swoje  wyobrażenia w zakresie dbania o czyste powietrze, wodę, las itp. W przyszłości zapewne będą pamiętać jak to jest ważne dla nas wszystkich i dla przyszłych pokoleń.

               

              red.: K. Wojdylak

               

            • KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

              Dnia 20 marca 2024r. odbył się szkolny etap konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.   W zmaganiach wzięło udział jedenastu uczniów z klas VI – VIII.  Na tym etapie uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy składającym się z 30 pytań z zakresu przepisów przeciwpożarowych, wyposażenia strażackiego,  historii OSP oraz pierwszej pomocy.  Najlepszy okazał się Konrad Fendorf z klasy VII b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

               

              red.: M. Płytnik

               

            • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW

              W sobotę, 9 marca 2024r. odbył się XX Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory. W zawodach startowało blisko 400 judoków z 38 klubów. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć zawodników z UKS Junior Szydłowo, podopiecznych trenera Andrzeja Jopka.

              Zawodnicy z Szydłowa zdobyli 13 medali:

              🥇Amelia Saks,

              🥈Wiktor Tober, Kinga Gryguś

              🥉Wiktoria Pigłowska.

              Należy dodać, że klub UKS Junior Szydłowo w klasyfikacji drużynowej zajął X miejsce.

              Brawa dla zawodników, dla trenerów i rodziców i wszystkich którzy wspierają sportowe osiągnięcia naszej młodzieży.

               

              red.: W. Gawrylczuk

               

            • MUZYCZNE UPOMINKI DLA KAŻDEJ KOBIETY I DZIEWCZYNKI

              Dnia 8 marca 2024 w naszej szkole tradycyjnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Oprócz ogromu życzliwości, kwiatków i słodkości było coś dla ducha – uroczysty koncert zatytułowany „Muzyczne upominki dla każdej kobiety i dziewczynki”. Uroczystość przygotowała męska społeczność naszej szkoły z małą pomocą swoich koleżanek z klas piątych i szóstych. Chłopcy z przymrużeniem oka zaprezentowali typy dziewcząt, jakie można spotkać w szkole, odczytali piękne życzenia dla wszystkich pań, a w to wszystko wpletli piękne piosenki, które wykonywali samodzielnie lub ze swoimi szkolnymi koleżankami. Było naprawdę zabawnie i trochę sentymentalnie. Ciekawe, co wymyślą za rok 😉….!

              PS: Szczególne podziękowania za występ kierujemy do: Anastazji Ł., Leny W., Klary W. Leny M., Wiktora L., Filipa I., Konrada F., Ksawerego B. – byliście wspaniali. Dziękujemy!!!!

               

              red.: M. Świderski

               

            • ZAMIAST TRADYCYJNEGO KWIATKA

              8 marca klasy siódme świętowały Dzień Kobiet w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza przygotował spektakl pt. „Zemsta”. Sztuka ta pozwoliła młodzieży lepiej zrozumieć tematykę lektury obowiązkowej i dostrzec w niej elementy komedii.

              Po przedstawieniu młodzież chwilę spędziła w galerii Vivo, by pełna wrażeń mogła wrócić do szkoły na apel z okazji święta wszystkich Pań.

               

              red.: J. Świderska

               

            • PASOWANIE NA CZYTELNIKA.

              Dnia 01.03.2024 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów  na czytelnika. Rozmawialiśmy o bibliotece  i sposobach dbania o książki. Na wesoło i słodko  zgadywaliśmy zagadki o postaciach z bajek. Głośno i uroczyście złożyliśmy przyrzeczenie czytelnika  i otrzymaliśmy pamiątkowe książki z kampanii ogólnopolskiej  „ Mała książka -  wielki człowiek”. Dostaliśmy zakładki do książek wykonane przez uczennice z aktywu bibliotecznego. Rodzice otrzymali broszury  mówiące o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piosenkę  o bibliotece.  Zaczęliśmy przygodę z czytaniem……….

               

              red.: M. Piwowarczyk

               

            • OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU PILSKIEGO W JUDO

              Przed nami kolejne sportowe emocje. Tym razem Wójt Tobiasz Wiesiołek zaprasza na 𝐎𝐭𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞 𝐌𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐮 𝐏𝐢𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐉𝐮𝐝𝐨, które odbędą się 13.03.2024 r. w Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie.

              Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Judo Jopek Team.

               

              red.: W. Gawrylczuk

               

            • DBAJMY O SWÓJ OJCZYSTY JĘZYK

              21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

              W naszej szkole obchodziliśmy to święto 26 lutego, tuż po powrocie z zimowego wypoczynku.

              Hasło tegorocznej edycji uroczystości brzmi: Edukacja wielojęzyczna- filar uczenia się i uczenia się międzypokoleniowego.

              Lekcje języka polskiego w tym dniu w  atrakcyjny  i interaktywny sposób propagowały poprawność polszczyzny i kształtowały świadomość językową uczniów.

               

              red.: nauczyciele języka polskiego

               

            • WALENTYNKOWA NIESPODZIANKA

              Walentynki to święto miłości, a uczuciem tym darzą się nie tylko zakochane pary, ale i bliscy – przyjaciele i rodzina. Rodzice uczniów kl. IVb potraktowali ten dzień jako świetną okazję do przygotowania walentynkowej niespodzianki oraz pokazania swoim pociechom jak można okazywać uczucia i jak sprawić bliskim radość. W sali pojawiły się balony w kształcie serduszek, czerwone róże i inne piękne dekoracje. Nie zabrakło też  słodkich walentynkowych upominków. Takie niespodzianki nie tylko wywołują szerokie uśmiechy na twarzach dzieci i sprawiają, że dzień jest pełen radości, ale także przyczyniają się do budowania wspólnych wspomnień na lata.

              Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie niespodzianki.

               

              red.: E. Guźniczak

               

            • ZAWÓD AKTORA ŁATWY NIE JEST

              7 lutego uczniowie klasy 2a zamienili się w aktorów, którzy niczym wędrowna trupa, ruszyli z wizytą do grup przedszkolnych. Zaprezentowali młodszym kolegom  inscenizację wiersza pt.”Dwunastu braci”. Piękne, przemyślane stroje oraz pomysłowe rekwizyty pomogły każdemu lepiej wczuć się w rolę. Była wielka trema, radość, zabawa, integracja oraz ogromne zmęczenie. Zachęceni  zebranymi brawami i pochwałami, obiecaliśmy przedszkolakom, że wrócimy do nich z nowym przedstawieniem.

              Dziękuje rodzicom i  opiekunom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów.

               

              red.: L. Artymowicz

               

            • ŻYWA LEKCJA HISTORII

              9 lutego klasy 5 i 6 uczestniczyły w nietypowej lekcji historii.

              Do szkoły przyjechała z Torunia Agencja Widowisk Historycznych „ARKONA”  ze spektaklem historycznym o charakterze edukacyjnym „Szlachta i husaria w XVII wieku”.

              Uczniowie brali czynny udział w spotkaniu, które prowadzone było ciekawie i z humorem. Odbyły się także konkursy  z nagrodami sprawdzające wiedzę z pokazu , a wystrzał przed szkołą z pistoletu efektownie zakończył  tą nietypową lekcję.

               

              red.: A. Zwolińska-Piątek

               

            • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024 – DZIAŁAJMY RAZEM

              6. lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.

              Głównym celem DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a jednocześnie zapoznaniem zarówno rodziców jak i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

              Uczniowie klas 1 – 3 realizując scenariusz przygotowany przez nauczyciela informatyki poznali najważniejsze zastosowania internetu, przybliżyli sobie informacji o dobrych i złych stronach internetu, poznali informacji, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia w sieci, uwrażliwili się na konieczność poszukiwania pomocy u dorosłych w sytuacji zetknięcia się z zagrożeniem w sieci, oraz zapoznali się z projektem Sieciaki.pl.

              Uczniowie klas 4 – 6 podczas pracy w grupach zostali się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu, poznali sposoby reagowania na niebezpieczeństwa internetowe, doskonalili umiejętności poszukiwania rozwiązań w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem w sieci oraz zapoznali się z projektem Sieciaki.pl.

              Uczniowie klas 7 – 8 poznali   swoje   prawa   do   prywatności  i  ochrony  danych  osobowych oraz uświadomili sobie możliwości egzekwowania przedmiotowych praw, dowiedzieli się, co to są dane osobowe i dane wrażliwe, co dzieje się z danymi, które podajemy w Internecie. Dowiedzieli się również czym zajmuje się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych GIODO i poznali  swoje prawa do prywatności i ochrony danych osobowych. Na zakończenie zajęć obejrzeli reportaż na temat śladów pozostawionych w Internecie i dowiedzieli się do czego te ślady są wykorzystywane. Z pewnością w przyszłości zastanowią się kilka razy zanim coś opublikują w sieci.

              Internet jest potężnym narzędziem z ogromnymi możliwościami uczenia się, podnoszenia umiejętności oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy. Jednak z możliwościami wiąże się ryzyko. Realizacja działań Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej placówce miała na celu podniesienie świadomości, ale także podjęcia konkretnych kroków w celu ochrony i wzmocnienia pozycji wychowanków w internecie. W dziedzinie cyfrowej współpraca jest niezbędna dla lepszego korzystania z Internetu, szczególnie dla młodszych użytkowników.

               

              red.: A. Andrzejczk

               

            • NIEZWYKŁA LEKCJA

              Mikołaja Kopernika nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu dziecku.  To wybitny uczony, który wyprzedzał swoje czasy. Astronom, matematyk, prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz, doktor prawa kanonicznego, ekonomista, strateg wojskowy, kartograf, filolog.  Dnia 8 lutego 2024 roku uczniowie z klasy 1 c poznawali jego działalność i dokonania.  Dzieci obejrzały film edukacyjny, układały puzzle oraz podziwiały gwiazdozbiory. Efekt był zaskakujący i bardzo podobał się wszystkim uczestnikom tej niezwykle ciekawej lekcji.

               

              red.: J. Patyniak

               

            • „AKADEMIA PANA KLEKSA”

              Razem z Adą Niezgódką piątoklasiści trafili do magicznej szkoły w świecie bajek. Akademią zarządza ekscentryczny pan Kleks...

              Wyjazd klas V do kina nie mógł odbyć się bez wizyty w KFS. Najpierw było coś dla ciała, potem dla ducha. Razem z główną bohaterką, Antoniną Litwiniak, filmową Adą przeżywaliśmy różne przygody. Film się podobał, choć z treścią lektury ma niewiele wspólnego...

               

              red.: B. Czapla, M. Bartosińska, A. Sawicka

               

            • WYJAZD NA LODOWISKO

              W poniedziałek 5 lutego uczniowie klas VI a  oraz VI b udali się na lodowisko do Aqaparku w Pile.

              Głównymi celami wyjazdu były: promowanie zdrowego stylu życia; integracja zespołu klasowego; nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności  jazdy na łyżwach; pokonywanie własnych słabości i lęków oraz hartowanie i uodpornianie organizmu.

              Wszyscy doskonale się bawili, aktywnie spędzili czas i przekonali się, że jazda na łyżwach nie jest taka trudna, jak się wydaje.

               

              red.: M. Łukajewicz