• Aktualności

      • Aktualności

            • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

              08.04.2024r. w Starej Łubiance odbył się etap gminny Turnieju BRD. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych.  Wszyscy uczestnicy mieli do wykonania cztery zadania tj. test wiedzy – 25 pytań, test skrzyżowania – 10 pytań,  scenkę z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rowerowy tor przeszkód. W obu grupach wiekowych, drużynowo, nasza szkoła zajęła I miejsce. Indywidualnie wyróżnili się: II miejsce Ksawery Budzyński, III miejsce Radosław Zawadzki , III miejsce Alicja Fendorf.  Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięstwa!!!

               

              red.: M. Płytnik

               

            • REKORDZISTA KSIĘGI GUINESSA W NASZEJ SZKOLE

              W dniu 5 kwietnia 2024 r. w naszej szkole gościliśmy na pokazie Janusza Chomontka mistrza świata w żonglowaniu piłką, sportowca, wielokrotnego rekordzisty Księgi Guinessa (19 zapisów) w podbijaniu różnych rodzajów piłek i w różnych miejscach, uczestnika programu Mam Talent.

              W 1987 r. podbijając piłkę nożną, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut. Pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, jego wynik to 35 tysięcy. Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m, czas przejścia 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu, ani razu nie spadła na ziemię).

               

              red.: W. Gawrylczuk

               

            • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM– ETAP POWIATOWY

              Za nami kolejny tj. powiatowy etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 06.04.2024r. w Pile. Z naszej szkoły do zmagań przystąpiło dwoje uczniów, którzy kolejny raz świetnie się zaprezentowali, awansując do ścisłego finału. Miło jest nam poinformować iż Wioletta Wiesiołek zajęła II miejsce w powiecie w kategorii klas I – IV, a Konrad Fendorf uplasował się na III miejscu w kategorii klas V-VIII. Serdecznie gratulujemy !!!!

               

              red.: M. Płytnik

               

            • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

              3 kwietnia 2024r. w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło dziewięcioro uczniów naszej szkoły. Zmagania toczyły  się  w dwóch kategoriach wiekowych tj. klasy I – IV oraz  V – VIII. Uczestnicy na początku musieli zmierzyć się z testem  składającym się z 40 niełatwych pytań z zakresu: historii ochrony przeciwpożarowej, OSP i Związku OSP RP,  prewencji przeciwpożarowej,  ratownictwa medycznego itp.  W drugim etapie odpowiadali ustnie, prezentując wiedzę na temat sprzętu PSP, dystynkcji strażackich, pierwszej pomocy i innych.  Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Troje z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego:

              - Konrad Fendorf – I miejsce w kategorii V- VIII ,

              - Wiktor Lewandowski  - II miejsce w kategorii V – VIII,

              - Wioletta Wiesiołek -  III miejsce w kategorii I – IV .

              Wszystkim serdecznie gratulujemy!

               

              red.: M. Płytnik

               

            • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

              Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Patryka. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego zapoznali się z genezą tego dnia, wykonywali ćwiczenia interaktywne, lapbooki, tworzyli piękne prace oraz zatańczyli taniec Shamrock Beat. Obchodów tego dnia nie zakłócił chochlik Leprechaun, który strzegł garnca złota na końcu tęczy 😊

               

              red.: n-le języka angielskiego

               

            • MATEMATYKA INACZEJ – UWOLNIĆ ZAJĄCZKA

              Ostatnie zajęcia matematyki przed świętami  wielkanocnymi uczniowie klas IV – VIII spędzili inaczej niż zwykle. Każda klasa zmagała się z zadaniami tematycznymi dostosowanymi do swoich możliwości, wiadomości i umiejętności matematycznych. Wyzwaniem dla ucznia było uwolnienie uwięzionego króliczka. Każde dobrze rozwiązane zadanie przybliżało zwierzaczka do wolności. Ostatecznie każdemu udało się go uwolnić. Zabawa była przednia.

              Do realizacji tych zajęć wykorzystaliśmy materiały przygotowane przez „Królową Matmę”.

              Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

               

              red.: A. Andrzejczak, M. Bartosińsk

               

            • JAJKO... CZY KURA...?

              ...żaden nauczany przedmiot nie może się oprzeć...Magii Świąt...Tym razem Wielkanocnych.Klasa Va rewelacyjnie się w tym odnalazła i wspólnie nie dociekalismy co było pierwsze:JAJKO... CZY KURA...?...Natomiast doskonale przy pomocy JAJKA odnaleźliśmy morza, oceany a nawet kontynenty.Wesołych Geograficznych Swiat...

               

              red.: K. Wojdylak

               

            • TRZECI DZIEŃ FESTIWALU TEATRÓW

              27 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w trzecim, ostatnim dniu Festiwalu Teatrów.

              W tym dniu klasa III b pod kierunkiem pani Anety Kalczyńskiej zaprezentowała przedstawienie "Kopciuszek" autorstwa Charlesa Perraulta. Spektakl został przygotowany specjalnie dla młodszych uczniów szkoły. Aktorzy zaprezentowali klasyczną historię Kopciuszka, która poruszyła publiczność. Występ został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, którzy oklaskami nagrodzili trud i zaangażowanie uczniów.

              To był ostatni dzień Festiwalu Teatrów, a przedstawienie "Kopciuszek" było doskonałym zakończeniem tego wydarzenia. Uczniowie klasy III b udowodnili, że są zdolnymi aktorami, potrafiącymi wcielić się w różnorodne role i poruszyć widownię.

              Ich zaangażowanie i determinacja zasługują na uznanie.

               

              Festiwal Teatrów zakończył się sukcesem, przynosząc wiele radości i inspiracji zarówno uczestnikom, jak i widzom.

               

              Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom, Nauczycielom oraz Uczniom zaangażowanym w organizację Festiwalu Teatrów.

              Wasze zaangażowanie, współpraca i wkład w przygotowanie tego wydarzenia sprawiły, że było ono niezapomniane. Dzięki naszej wspólnej pracy i determinacji Festiwal stał się inspirującą platformą dla artystycznych wyrazów oraz integracji społeczności szkolnej.

               

              Jeszcze raz serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie i zaangażowanie.

               

              red.: A. Kalczyńska

               

            • DRUGI DZIEŃ FESTIWALU TEATRÓW

              26 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w drugim dniu Festiwalu Teatrów. Klasy: I b pod opieką wychowawcy pani Beaty Sadkowskiej oraz klasa I c pod opieką wychowawcy pani Julii Patyniak - zaprezentowały inscenizację wierszy „Na straganie” Jana Brzechwy oraz „Rzepka” Juliana Tuwima. Uczniowie obu klas wykazali się znakomitą interpretacją i ekspresją sceniczną, przynosząc publiczności wiele radości. Ich staranne przygotowanie oraz zaangażowanie w przedstawienie było widoczne na każdym etapie występu.

              Po zakończeniu przedstawienia publiczność miała okazję wyrazić swoje uznanie dla wysiłku i talentu młodych aktorów. Festiwal Teatrów był nie tylko okazją do prezentacji artystycznych umiejętności uczniów, lecz także do budowania więzi społeczności szkolnej poprzez wspólne przeżywanie sztuki. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz wsparciu ze strony nauczycieli, drugi dzień Festiwalu Teatrów był niezapomnianym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów.

               

              red.: A. Kalczyńska

               

            • WARZYWNO-OWOCOWE RODZINKI

              Wraz z przybyciem wiosny zagościły w naszej szkole warzywno-owocowe rodzinki. Uczniowie klas czwartych chcą żyć zdrowo !

              Przy wsparciu rodziców wykazali się dużą kreatywnością wykonując rodzinne kukiełki, promujące warzywa i owoce w naszej diecie. Była to ciekawa forma nauki przez zabawę dla wszystkich domowników. Prace mogliśmy oglądać na szkolnej wystawie.

               

              red.: J. Karpińska

               

            • WIOSENNE PORZĄDKI – 22.03.2024 R.

              22 marca uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie aktywnie powitali wiosnę, uczestnicząc w akcji sprzątania zainicjowanej przez Gminę Szydłowo.

              Wyposażeni przez firmę Alvater w worki i rękawice uczniowie zbierali śmieci w wyznaczonych rejonach sprzątania, praktycznie poznając zasady ich segregowania.

               

              red.: M. Królik

               

            • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

              W piątek, 22 marca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8. Konkurs został przeprowadzony w  postaci testu pisemnego, składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Maksymalnie można było uzyskać 46 punktów (test dla klas 4-6) lub 50 punktów (klasy 7-8). Do konkursu przystąpiło łącznie 30 uczniów: 17 uczniów klas 4-6 oraz 13 uczniów klas 7-8.

              W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce uzyskała uczennica klasy 6 b, Hanna Wenderlich , drugie,  również uczeń klasy 6 b, Jan Ostajewski, trzecie miejsce, uczeń klasy 4 a, Mikołaj Bolek.

              W kategorii klas 7- 8 pierwsze miejsce uzyskał Ksawery Budzyński, uczeń klasy 7 a , drugie miejsce Anastazja Łesyk, uczennica klasy 7 a, trzecie miejsce uzyskało dwóch uczniów klasy 8 a- Wiktor Lewandowski oraz Radosław Zawadzki.

               

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

               

              red.: n-le języka angielskiego

               

            • KONKURS PLASTYCZNY NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

              W marcu 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny  na PALMĘ WIELKANOCNĄ.

              Skierowany był do uczniów klas 1 - 8.


              Głównym celem konkursu była popularyzacja Świąt Wielkanocnych umacniających więzi rodzinne i środowiskowe, oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych, pobudzenie wyobraźni i kreatywności.


              Konkurs cieszył się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęły 33 prace.

              Komisja miała nie lada trudne zadanie, aby nagrodzić spośród nich te najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe.

              Przy ocenie prac brane były pod uwagę następujące kryteria:

              zgodność z tematem konkursu, różnorodność technik, pomysłowość oraz oryginalność i estetyka pracy.

               

              Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

               

              NAGRODY  otrzymali:

               

               1. Zuzanna Krzyżaniak z kl. 1 A

               2. Gabriela Kułaga z kl. 1 A

               3. Iga Rećko z kl. 1 C

               4. Jan Sikora z kl. 2 A

               5. Gracjan Jamroziński z kl. 2 B

               6. Wioletta Wiesiołek z kl. 3 B

               7. Lidia Rutkowska z kl. 4 B

               8. Alicja Fendorf z kl. 5 A

               9. Julian Kocikowski z kl. 5 C

              10. Lena Trojanowska z kl. 6 A

              11. Jędrzej Trojanowski z kl. 6 A

              12. Grzegorz Pastusiak z kl. 7 A

               

              WYRÓŻNIENIA otrzymali:

               

               1. Natalia Sierocka z kl. 1 B

               2. Hanna Szyliniec z kl. 1 B

               3. Blanka Wieliczko z kl. 1 B

               4. Lenka Kotella z kl. 2 B

               5. Klaudia Budner z kl. 3 B

               6. Jakub Stańko z kl. 3 B

               7. Magdalena Budner z kl. 4 B

               8. Maja Urbanek z kl. 4 B

               9. Nela Zegan z kl. 5 B

              10. Zuzanna Roszkowska z kl. 6 A

               

              Prace uczniów wyeksponowane zostały  w holu szkoły.

               

              Nagrodzeni uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają słodki upominek, po odbiór którego  zapraszamy do biblioteki szkolnej.


              Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie...

               

              red.: M. Bachmatiuk, M. Piwowarczyk, J. Kurzyk, M. Jankowska

               

            • PIERWSZY DZIEŃ FESTIWALU TEATRÓW

              Dnia 25 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru nasza szkoła zainaugurowała Festiwal Teatrów, będący nową inicjatywą w naszym środowisku edukacyjnym. Tego dnia klasa II b pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Nowak zaprezentowała inspirującą inscenizację wierszy. W ich repertuarze znalazły się utwory takie jak "Leń" autorstwa Jana Brzechwy, "Dziecięce marzenia" autorstwa Tomasza Plebańskiego, "Ucho na gazie" autorstwa Rafała Witek oraz "Dwunastu braci" autorstwa Jerzego Kiersta.

              Inscenizacja ta wywołała wiele pozytywnych emocji zarówno u uczniów, jak i nauczycieli obecnych podczas wydarzenia. Była to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów, lecz także moment budujący atmosferę wspólnoty i kreatywności w naszej szkole.

              Kolejne dni Festiwalu Teatrów z pewnością przyniosą jeszcze więcej inspirujących przedstawień i artystycznych doświadczeń dla wszystkich uczestników.

               

              red.: A. Kalczyńska

               

            • PIERWSZY FESTIWAL TEATRÓW

              Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego na 27 marca, nasza szkoła zorganizowała po raz pierwszy Festiwal Teatrów, trwający trzy dni od 25 marca do 27 marca. W ramach festiwalu uczniowie klas I-III przygotowali krótkie przedstawienia teatralne oraz inscenizacje wierszy dla swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz przedszkolaków.

              Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru są doskonałą okazją do kreatywnego wyrażania się przez uczniów oraz do propagowania wartości sztuki teatralnej wśród społeczności szkolnej. Festiwal ten będzie kontynuowany w kolejnych latach, przyczyniając się do rozwijania pasji teatralnej wśród młodych ludzi oraz budowania więzi międzyludzkich poprzez sztukę.

               

              red.: A. Kalczyńska

               

            • PRACA I ZABAWY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

              Gościliśmy w naszej szkole Pana Jacka Bieleckiego oraz Panią Karolinę Słobodę, którzy są pracowniami KRUS-u. Przeprowadzili oni pogadankę w klasach 1a oraz 2b dotyczącą zachowania  bezpieczeństwa podczas zabaw i pracy w gospodarstwie rolnym. Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą w tej dziedzinie, za co otrzymały upominki. Nasi goście zachęcali również dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

              Serdecznie dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia oraz upominki.

               

              red.: A. Nowak, B. Kamińska

               

            • NOC W SZKOLE

              Szkoła nie musi  kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Miło czasami oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej, mniej oficjalnej strony. Taką okazję mieli uczniowie klasy VI B, którzy odpowiednio przygotowani ( tj. wyposażeni w poduszki, śpiwory, zapasy żywności i oczywiście mnóstwo energii ), spędzili noc w szkole. Była to okazja do wspólnej zabawy i integracji klasowej. Uczniowie grali w gry karciane oraz towarzyskie, bawili się w chowanego, grali w piłkę nożną oraz siatkówkę, oglądali razem filmy.  Czas płynął tak szybko, że nie zdążyli położyć się do snu, a już trzeba było wstawać.

               

              red.: M. Płytnik

               

            • ANTYK ŁĄCZY EPOKI

              W II Powiatowym Konkursie „Antyk łączy epoki” wzięły udział 4 drużyny z naszej szkoły. Pomocą uczestnikom konkursu służyły polonistki p. B. Czapla i p. J. Świderska oraz nauczyciel historii p. A Zwolińska-Piątek.

              Etap 1 polegał na wykonaniu pracy plastycznej. Oto nasze zespoły i ich prace:

              1. Zoja Jabłońska, Maja Miernowska i Kalina Wiza z kl. 6 b – HESTIA
              2. Kalina Łądkowska, Aleksandra Sadzikowska i Hanna Wenderlich z kl. 6 b – APOLLO
              3. Tatiana Gawdzik i Gabriela Malinowska z kl. 7 b oraz Lena Wojdyła z kl. 6 b – NIKE
              4. Gabriela Biniek, Jagoda Karczewska i Anna Kasior z kl. 7 b – APOLLO- INSPIRACJĄ WIELU POKOLEŃ

              Do 2 etapu zakwalifikowały się Gabrysia, Jagoda i Ania! Nasze uczennice 8 maja wezmą udział w konkursie wiedzy obejmującym tematykę z Biblii, mitologii, starożytności, pojęć literackich i związków frazeologicznych. Przygotują też krótką scenkę.

              Trzymamy kciuki za dziewczęta i życzymy dużo zapału do dalszej pracy.

               

              red.: A. Zwolińska-Piątek